Brak krwawienia w siedmiodniowej przerwie. Czy to oznacza ciążę?

Witam. Mam 36 lat. Przyjmuje tabletki antykoncepcyjne od ok 1,5 roku. Przez pierwszy rok wszystko było ok, miałam regularnie miesiączkę każdego miesiąca. Pod koniec maja tego roku miałam ostatnią miesiączkę. Wciąż biorę te tabletki, ale okres mi zaniknął. Konsultowałam się ze swoim lekarzem czy wszystko jest w porządku i lekarz stwierdził, że to jest normalne przy braniu tabletek antykoncepcyjnych i że nie muszę się martwić. Mam pytanie, czy rzeczywiście nie mam powodów do zmartwień i czy przy braku miesiączki i ciągłym braniu tabletek jest możliwość zajścia w ciąże. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Nie napisała Pani o jednej istotnej kwestii, czy robi Pani 7-dniową przerwę. Domyślam się, że tak. W takim układzie, miesiączka powinna pojawiać się po każdym zużytym blistrze. Często zdarza się, że krwawienia w trakcie przyjmowania tabletek są bardzo skąpe, ale jednak są.

Radziłabym raz jeszcze skontaktować się z lekarzem i wykonać podstawowy panel badań diagnostycznych.

Pozdrawiam.