Brak miesiączki i kłujące bóle w podbrzuszu

Witam! Zdecydowałam się napisać ponieważ mam problem. Zawsze dostawałam miesiączka na 20-ego każdego miesiąca ewentualnie 21-ego. W tym miesiącu nie dostałam. Współżyłam ze swoim partnerem dość intensywnie i wielokrotnie 1-ego października. Moje dni płodne wypadają na 3-ego lub 4-ego. W tym miesiącu nie pojawiła mi się miesiączka pomimo tego, że zawsze miałam regularną miesiączkę. Fakt, w tym miesiącu mam troszkę dodatkowych spraw i trochę na głowie i też niedojadałam. Ale czy to może być powód zatrzymania miesiączki? Dodam jeszcze, że razem z partnerem staraliśmy się o dzidziusia i nie udawało się jak dotąd. Robiłam testy ale niestety negatywne. W dole podbrzusza czuje jakby kłucie - nie wiem czy to jajniki czy co? Jakiś tydzień temu miałam bardzo silne zawroty głowy. Chciałabym zapytać ile jeszcze mam czekać i czy powinnam iść do lekarza jeżeli test niczego nie wykaże? Dziękuję za odp.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,

różne są przyczyny nie wystąpienia krwawienia miesięcznego o czasie. W Twoim przypadku, jeżeli nie stosujesz antykoncepcji zarówno hormonalnej jak i mechanicznej warto wykonać test ciążowy- wiarygodny jest jeden dzień po terminie spodziewanej miesiączki. Najbardziej wiarygodnym jest badanie poziomu hormonu betaHGC w surowicy krwi oraz wizyta u lekarza ginekologa.

Pozdrawiam serdecznie!