Brak miesiączki i torbiel jajnika

Witam, od około 2 lat chodzę do ginekologa z powodu braku miesiączki (Mam 20 lat i nigdy nie miesiączkowałam regularnie). Cały czas byłam na Duphastonie (podejrzenie PCOS). Kilka dni temu byłam na kontroli i na usg jest torbiel na lewym jajniku o wym. 5,4 cm, na prawym 4,08 cm. Dostałam tabletki antykoncepcyjne. Czy te wielkości są duże? Czy kwalifikują się do ich usunięcia? Czasami mam wrażenie nadętego i wypukłego brzucha. Czy to może być właśnie od torbieli? Czy po tabletkach zmieni się to? I

Leczenie farmakologiczne zostało włączone przez Pani ginekologa właśnie w celu opanowania podawanych przez Panią dolegliwości. Teraz trzeba pozostać w kontroli i czekać na powodzenie terapii.