Brak miesiączki po odstawieniu tabletek. Jak uregulować okres?

Witam, zwracam się z prośba o pomoc, ponieważ nie wiem co mam robić ani też co myśleć. Od ponad 9 miesięcy nie biorę już tabletek, a ostatni okres, który był 20 listopada, trwał 5 dni (i to wywołany przez tabletki). Mój okres od czasu odstawienia tabletek zanikł, zaś gdy zażyje tabletki pomocnicze na wywołanie wraca do normy, ale tylko na jeden cykl i potem zaczyna się wszystko od początku. Denerwuję się tym wszystkim i nie wiem co mam robić. Powiem, że mój okres od samego początku nigdy nie był regularnie, gdy poszłam z tym do mojego ginekologa przepisał mi tabletki antykoncepcyjne i powiedział, że to mi unormuje/ureguluje okres. Ale tak nie było. Odstawiłam je raz i dalej miałam tak samo jak przed. Gdy kolejny raz poszłam na wizytę i powiedziałam lekarzowi, że odstawiłam tabletki i ze od paru miesięcy nie mam okresu przepisał mi tabletki na wywołanie okresu. Powiedział, że to normalne i że nie mam się czym martwić, ale jak ja myślę inaczej, nie chce przez cały czas zażywać tabletek pomocniczych, aby mieć okres, a tym bardziej nie chce wrócić do tabletek. Proszę pomóżcie mi. Z góry dziękuję, Danusia86

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Faktycznie, zaburzenia miesiączkowania często występują po kilkumiesięcznym przyjmowaniu tabletek. Taki stan może utrzymywać się przez 6 miesięcy. Jeżeli trwa dłużej wymaga diagnostyki endokrynologicznej. Sugerowałabym zatem udać się ponownie do swojego ginekologa, bądź innego specjalisty, który dokładnie Panią przebada.

Słusznie Pani zauważyła, że nie należy leczyć objawów, tylko chorobę podstawową.
Niestety przez internet nie jestem w stanie powiedzieć, co może być przyczyną Pani dolegliwości, ale gorąco zachęcam do konsultacji ginekologicznej.

Pozdrawiam