Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 3 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czemu po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych nie mam nadal miesiączki?

Witam, mam 26 lat, od ponad dwóch lat biorę regularnie tabletki antykoncepcyjne. Po odstawieniu tabletek 2 listopada miałam ostatnią miesiączkę, dzisiaj jest już 20 grudzień. Musiałam je odstawić, ponieważ miałam złamaną nogę i nie miałam jak przedłużyć recepty, między czasie brałam zastrzyki. Na pewno nie jestem w ciąży, ponieważ nie współżyłam w tym okresie. Co jest przyczyną braku u mnie miesiączki? Kiedy mogę ją dostać? Czy mogę teraz współżyć bez zabezpieczenia? Kiedy lekarz zdecyduje się na podanie środków wywołujących miesiączkę i w jakich sytuacjach? Pozdrawiam

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie!

Po wielomiesięcznym stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych może dojść do zaburzeń miesiączkowania w przypadku ich odstawienia. Najczęściej dochodzi do wydłużenia cyklu o kilkanaście dni, czasami dłużej. Taki stan może utrzymywać się przez 6 miesięcy. Jeżeli sytuacja nie unormuje się w tym czasie, niezbędna jest wizyta u lekarza. Oczywiście, jeżeli za kilka dni krwawienie nie pojawi się, proponowałabym skonsultować się ze specjalistą znacznie wcześniej.

Zastosowanie farmakologicznego wywołania miesiączki zależne jest od specjalisty. Myślę, że w trakcie badania ginekologicznego, lekarz podejmie odpowiednie działania.
Chciałabym jedynie przestrzec, że wraz z odstawieniem tabletek straciła Pani ich działanie antykoncepcyjne. Jeżeli chce Pani powrócić do współżycia niezbędne jest stosowanie dodatkowych metod antykoncepcji.

Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy