Brak miesiączki po poronieniu a możliwość przesunięcia owulacji

01.12 poroniłam 7 tyg ciąże-organizm sam się wyczyścił, beta spadło do 0 a 8.12 miesiączka.Cykle regularne 29-30 dni.Nie mniej jednak nie mam kolejnej miesiączki, która powinna już być.Nie współżyliśmy dni płodne więc teoretycznie nie powinno dojść do zapłodnienia, jednak czy mozliwe jest, że np.z chwilą gdy rozpoczynało się poronienie mógł się rozpocząć kolejny cykl i wszystko mogło się poprzestawiać?Owulacja mogła wystapić wcześniej niż w okresie dni płodnych dla cyklu 29 dniowego?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, po poronieniu bardzo często obserwuje się zaburzenia miesiączkowania, mogące trwać do 6 miesięcy. Jeżeli 01.12 doszło do poronienia, to 08.12 raczej na pewno nie wystąpiła "normalna" miesiączka, tylko doszło do złuszczenia nabłonka jamy macicy, wydalenia obumarłego zarodka, co sama Pani nazwała "wyczyszczeniem".