Brak miesiączki po zabiegu laparoskopii

Dzień dobry. We wrześniu miałam laproskopię, dokładnie 11 września. Zabieg był przeprowadzony z powodu torbieli na prawym jajniku oraz endometriozy. Niestety, ostatnią miesiaczkę miałam 29 sierpnia i do tej pory nic. Dlaczego? Kilka dni temu miałam niewielkie plamienie i nic więcej. Czy mogę dowiedzieć się, dlaczego tak jest? Co jest tego powodem? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

zarówno sama operacja, jak i choroba podstawowa, czyli endometrioza, mogą powodować zaburzenia miesiączkowania, łącznie z zahamowaniem krwawienia. Czy przed zabiegiem miesiączkowała Pani regularnie? Ile ma Pani lat? Czy rodziła Pani dzieci? Przed postawieniem diagnozy konieczny jest dokładny wywiad oraz badanie ginekologiczne, więc powinna Pani udać się do swojego lekarza ginekologa, który pomoże w odpowidzi na nurtujące Panią pytania.

Pozdrawiam