Brak miesiączki przy niskiej wadze ciała i podejrzenie PCOS

Mam 20 lat.Od ponad roku nie mam miesiączki, od 4 lat ćwiczę intensywnie, 2 lata temu waga spadła z 47 na 42. Teraz ważę 45kg przy wzroście 155. Kilka miesięcy temu okazało się, że mam problemy z tarczycą. Z badań wynika, że jestem po menopauzie, okres nie wraca, mimo, że waga poszła w górę, mam okropne uderzenia gorąca, zimna, jestem często tak zdenerwowana, że nie radzę sobie z emocjami. Ginekolog stwierdził, że mam PCOS. Mogę być niepłodna, ale dlaczego nie mam okresu?

Lek. Katarzyna Szymczak

Zapewne wynika to z zaburzeń hormonalnych, wskazana konsultacja ginekologiczna, usg, badania hormonalne.
Pozdrawiam