Brak miesiączki w wyniku stresu

Brak miesiaczki w wyniku stresu? Witam , problem polega na tym ,iz mam duze opoznienia miesiaczki , czasem mam ja co 2 badz 3 miesiace. Wczesniej leczylam sie hormonami , ktore pomagaly lecz ginekolog stwierdzil ,ze to przez stres. Prawda jest taka ,ze mam nerwice i duzo stresu w zyciu . Czy sa inne sposoby leczenia , nie chce brac juz takich ilosci dawek hormonow gdyz duzo przytylam. A moze jednak to cos innego... nie tylko stres.. mialam badania robione ale niby wszystko ok ..

Proszę skorzystać z pomocy psychoterapeuty. Nerwicę najlepiej leczy się psychoterapią- pozwala przyjrzeć się doświadczeniom, emocjom, przeżyciom będącym źródłem lęku, a także zmienić swoje myślenie, zachowanie, rozumienie emocji, radzenie sobie ze stresem itp, a tym samym poprawić jakość życia.