Brak miesiączki z powodu anoreksji a możliwe powikłania

Witam piszę z takim zapytaniem od lat choruje na anoreksje od roku moja waga jest na wygłodzeniu nie mam oczywiście miesiączki i chciałam zapytać czy jest sens wywoływania jej lekami zanim waga wróci do normy? bardzo proszę o konkretne odpowiedzi żebym wiedziała czy jest sens pójścia do lekarza/ jakie są powikłania gdy tak długo nie mamy okresu

Niestety nie pisze Pani czy podjęła psychoterapię. Bez niej trudno będzie Pani samodzielnie przeciwdziałać chorobie i wracać do zdrowia. Z pewnością wizyta u lekarza może Pani pomóc - choćby po to, aby sprawdzić jak duże spustoszenie zrobiła anoreksja w pani organizmie. Brak okresu może mieć swoje skutki w przyszłości m.in. w postaci niepłodności. Namawiam na wykonanie wszelkich badań w celu sprawdzenia jak organizm próbuje radzić sobie z chorobą i podjęcie psychoterapii, a także być pod stałą opieką lekarską. Pozdrawiam.