Czy mogę być kiedyś gruba, jeśli mam anoreksję?

Mam 15 lat, wzrost około 160, waga 43 kg, stwierdzono u mnie anoreksje, ja na razie nie chcę z tego wyjść, ale jestem ciekawa czy jak zejde do wagi 30, 35 kg i zacznę się leczyć w szpitalu psychiatrycznym to mogę być później gruba ? grubsza niż przed chorobą ?
15 LAT ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Anoreksja jest chorobą o bardzo wysokim zagrożeniu utraty zdrowia i życia, z uwagi na zaburzenia w ocenie własnego wyglądu i doprowadzanie do skrajnego wyniszczenia organizmu. Należałoby więc natychmiastowo podjąć leczenie. Absolutnie nie należy obawiać się, że podjęcie leczenia jest jednoznaczne ze znaczącym przytyciem i pojawieniem się nadwagi. Specjaliści dostosowują energetyczność diety do zapotrzebowania organizmu tak, aby uzyskać należną masę ciała.

Witam serdecznie,
Sprawą priorytetową jest JAK NAJSZYBSZE WYJŚCIE Z CHOROBY.
Musi być Pani pod ciągłym okiem specjalistów gdyż sama Pani nie poradzi sobie z chorobą!!
Piszę Pani iż nie chce wyjść z choroby. To ja zadam pytanie: Czy chce Pani być w przyszłości szczęśliwa? zdrowa? mieć dzieci, męża, rodzinę??
Jeśli tak to należny wziąć się w garść i WALCZYĆ z choroba
Jeżeli dojdzie Pani do wagi 30kg to z pewnością wyląduje Pani w szpitalu a tam chyba szczęścia Pani nie znajdzie
Jeżeli po wyleczeniu zachowa Pani zdrowe nawyki żywieniowe - regularne posiłki, picie około1,5 wody mineralnej, ograniczenie słodyczy, żywności przetworzonej, mocno tłustej, to z pewnością nie ,,będzie Pani gruba''
Powodzenia i proszę o motywację w walce z chorobą!!!
Pozdrawiam
Joanna Wasiluk