Brak okresu i ból w podbrzuszu a negatywne testy ciążowe

Witam. Mam pytanie odnośnie ciąży. Ostatni okres miałam ok 28.10, moje cylke nie są regularne ale mieszczą się w przedziale 28-32 dni. Do dzisiaj nie dstała okresu, nawet się na to nie zanosi, ale mam dziwne uczucie w podbrzuszu jakby lekki nacisk. Zrobiłam test ciążowy tydzień temu oraz dzisiaj oba negatywne. Czy w tekiej sytuacji jest sens robienia testu z krwi czy jeszcze za wcześnie? Dodam że współżyjemy z narzeczonym dość często i od jakiegoś czasu się nie zabezpieczamy.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ponieważ ostatnią miesiączkę miała Pani 28 października nie jest za wcześnie ani na klasyczny test ciążowy ani na badanie poziomu hormonu beta-hCG z krwi. Warto wykonać to drugie w celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży.

Witam. W tej sytuacji zasadne jest wykonanie testu z krwi oraz niezależnie od jego wyniku konsultacja z lekarzem ginekologiem.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponowałbym wykonanie jeszcze jednego testu za jakiś czas (jeszcze w tym tygodniu) być może jest to jeszcze zbyt szybko. Jeżeli okres nie wystąpi, bez względu na wynik testu proponuję udać się do ginekologa. Konieczne jest przeprowadzenie badania lekarskiego aby móc coś więcej powiedzieć.