Brak okresu i bóle jajnika

Mam 27 lat. Mój problem polega na tym, że od 2 września nie mam okresu i mam bóle w prawym boku (wydaje mi się, że to jajnik). Robiłam test ciążowy i wyszło negatywnie oraz badanie krwi (beta-gonadotropina kosmówkowa) i wyszło, że to nie ciąża, bo wynik był 0.86 mIU/ml. Byłam u ginekologa, ale powiedział mi, że wszystko jest w porządku. Zaznaczę, że w sierpniu miałam podobne bóle, ale okres był i wykryto, że miałam zapalenie jajnika. A teraz nic? Dodatkowo przez 2 lata brałam tabletki antykoncepcyjne, od marca odstawiłam i zabezpieczamy się prezerwatywami'. Dwa lata temu miałam nadżerkę i często od tamtej pory mam infekcje (grzyby), mimo że dbam o higienę. Proszę, pomóżcie, bo nie wiem, co mam robić.

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Nieregularne miesiączki

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Bóle w prawym boku mogą być spowodowane różnymi schorzeniami, nie tylko tymi ginekologicznymi... Przyczyną może być np. kamica pęcherzyka żółciowego... Zazwyczaj spotyka się ją osoby po 40. roku życia, ale czasami może wystąpić także u młodej kobiety (zażywanie tabletek antykoncepcyjnych sprzyja tej chorobie). Może warto udać się na wizytę do lekarza rodzinnego, który zbierze wywiad i dokona badania fizykalnego.

Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty