Brak okresu i silne bóle: co to oznacza?

Witam. Mam następujące dolegliwości: ostatnia miesiączka 11 stycznia, a od 3 tygodni mam silne bóle w podbrzuszu, nudności, wzdęcia i odbijanie oraz bóle dolnej części kręgosłupa oraz parcia na pęcherz (ciągłe uczucie, że muszę iść do toalety). Dodatkowo odczuwam bóle nadgarstów i kostek. Byłam z tym u swojego lekarza ginekologa i ciąża jest wykluczona (usg dopochwowe), poziom hormonów wykonany 23 lutego: estradiol: 64,40 i progesteron 3,40. Badanie moczu: bez zmian. Mam 40 lat.
40 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Po wykluczeniu przyczyn ginekologicznych wskazana jest wizyta u lekarza rodzinnego celem diagnostyki objawów. Konieczne jest ustalenie przyczyny, ponieważ wtedy możliwe jest zaproponowanie adekwatnego postepowania. Objawy sugerować mogą tło infekcyjne - dotyczące układu pokarmowego bądź moczowego. Nie można wykluczyć też innych przyczyn, w tym wymagających pilnej interwencji chirurgicznej. Należy zatem udać się do lekarza rodzinnego, który przeprowadzi wstępne różnicowanie.
Pozdrawiam