Brak okresu - jaka może być przyczyna?

Witam, Moim problemem jest brak okresu. Przestałam miesiączkować 3 miesiące temu, od tego momentu mam silne bóle w podbrzuszu, nudności, bóle dolnej części kręgosłupa oraz parcia na pęcherz (ciągłe uczucie, że muszę iść do toalety). Byłam z tym u swojego lekarza ginekologa i ciąża jest absolutnie wykluczona, natomiast mam bardzo niski stan hormonów wynoszący 0,05. Lekarz stwierdził, że nie trzeba robić usg i żeby jeszcze poczekać około miesiąca na pojawienie się okresu. Jeżeli wtedy nie wystąpi, lekarz zastosuje leczenie hormonalne. Na ten czas ginekolog przepisal L******.

Redakcja abcZdrowie

Zabrakło mi informacji o Pani wieku oraz wywiadu ginekologiczno-położniczego. Nie bardzo rozumiem, na jakiej podstawie wykluczono ciążę. Ze względu na dolegliwości, które Pani zgłasza, czyli ból w podbrzuszu, ból kręgosłupa i parcie na mocz radziłabym nie zwlekać z wykonaniem rzetelnego badania usg, które może pomóc w ustaleniu przyczyny zatrzymania miesiączki i innych objawów. Z pewnością takie badanie powinno być wykonane przed włączeniem leków hormonalnych.