Jaka może być przyczyna spóźniania się okresu?

Witam, mam 26 lat, przez pięć lat brałam tabletki antykoncepcyjne, ale odstawiłam je 8 miesięcy temu i od tamtej pory okres miałam w miarę regularnie, czasami spóźniał się dwa dni. W tym miesiącu czekam na okres już 17 dni i nic, robiłam testy ciążowe 4 i są negatywne, mierzyłam sobie temperaturę w pochwie i jest lekko podwyższona, 37,1; 37,3, odczuwam również od kilku dni lekki ból w okolicach jajników, taki jak przed okresem! Poza tym chyba nie widzę żadnych innych dolegliwości. Nie wiem co mam o tym myśleć, co robić?! Ostatni sex bez zabezpieczenia miałam zaraz po ostatnim okresie, czyli 14 listopada!

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Przyczyn opóźnienia miesiączki może być bardzo wiele. Zwykle, gdy ma ono jednorazowy charakter, a ciąża została wykluczona, jest powodowane przez osłabienie organizmu, przemęczenie, stres, chorobę, zażywanie silnych leków, etc. Jeśli podobna sytuacja się powtórzy w kolejnych cyklach lub nie będzie miała Pani menstruacji przez dłużej niż trzy miesiące, proszę udać się do lekarza ginekologa. Póki co nie ma powodów do niepokoju.

Pozdrawiam serdecznie!