Brak okresu, łuszcząca się skóra głowy, wypadanie włosów

od pewnego czasu skora na glowiw bardzo mi sie luszczy, lekarze mowili, ze to nie luszczyca, ale wlosy bardzo mi wypadaja. nie mam tez okresu, pojawia sie raz na 2/3 miesiace a mam 19 lat, czesto boli mnie glowa, mam malo ruchu, moja waga jest stabilna, proby watrobowe wyszly dobrze. nie wiem co robic

Po części może winą jest nieodpowiedni skład jakościowy diety? Stabilna masa ciała przy spożywaniu nieodpowiednich produktów, mało wartościowych , z np. ograniczeniem dobrych jakościowo tłuszczów (oleje roślinne). Warto było by u dietetyka zweryfikować swój jadłospis, czy jest odpowiedni i czy ma Pani odpowiednią ilość tkanki tłuszczowej w organizmie. Jeśli jest mniej niż zalecana wartość np. 17% (a zaleca się u kobiet w Pani wieku 21-32,9%) ten niedobór również może być przyczyną złej gospodarki hormonalnej.