Brak okresu oraz ból w podbrzuszu po odstawieniu tabletek. Jakie badanie należy wykonać?

Witam. Mój problem jest następujący. W wieku 17 lat dostałam pierwszą miesiączkę, wraz z nią lekarz przepisał mi tabletki antykoncepcyjne, które brałam do sierpnia br. W sierpniu postanowiłam odstawić tabletki, ze względu na zły wpływ na samopoczucie. Od sierpnia nie mam okresu, w tym czasie do stosunku stosowałam prezerwatywy. Chciałabym zaznaczyć również, że chorowałam na zapalenie pochwy 2 tygodnie temu. Później odczuwałam bóle jajników, które po dwóch dniach ustąpiły. Natomiast po kolejnych dwóch dostałam wysokiej gorączki, dreszczy, bólu głowy i dzień później silne skurcze w okolicach podbrzusza, które pojawiają się co ok. 30 min. Ze względu na to, iż jestem za granica byłam u lekarza na miejscu, zrobił USG i badanie moczu na wykluczenie ciąży. Oraz przepisał leki przeciwbólowe. Jakie badania powinnam zrobić po powrocie do Polski? Czy to może być coś poważnego?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Jak rozumiem, ginekolog wykluczył ciążę i rozpoczął antybiotykoterapię empiryczną. Na tę chwilę, najważniejsza jest Pani ocena samopoczucia. Czy po kilku dniach przyjmowania tych leków czuje się Pani lepiej? Jeżeli tak, oznacza to, że miała Pani infekcję bakteryjną.

Po powrocie do Polski warto by było skontaktować się lekarzem ginekologiem w celu kontrolnego zbadania dróg rodnych. Wystarczy klasyczne badanie ginekologiczne, ewentualnie pobranie posiewu.

Pozdrawiam