Jaki wpływ na organizm może mieć odstawienie tabletek antykoncepcyjnych?

Witam. Mój problem jest następujący. W wieku 17 lat dostałam pierwsza miesiączkę, wraz z nią lekarz przepisał mi tabletki antykoncepcyjne, które brałam do sierpnia br. W sierpniu postanowiłam odstawić tabletki, ze względu na zły wpływ na samopoczucie. Od sierpnia nie mam okresu, w tym czasie do stosunku stosowałam prezerwatywy. Chciałabym zaznaczyć również, że chorowałam na zapalenie pochwy 2 tygodnie temu. Później odczuwałam bóle jajników, które po dwóch dniach ustąpiły. Natomiast po kolejnych dwóch dostałam wysokiej gorączki, dreszczy, bólu głowy i dzień później silne skurcze w okolicach podbrzusza, które pojawiają się co ok. 30 min. Ze względu na to, iż jestem za granicą byłam u lekarza na miejscu, zrobił USG i badanie moczu na wykluczenie ciąży. Jakie badania powinnam zrobić po powrocie do Polski? Czy to może być coś poważnego?

Redakcja abcZdrowie

Najważniejsze jest, by po powrocie do Polski udała się Pani, w możliwie najkrótszym czasie, do ginekologa,  który zleci ewentualne badania dodatkowe. Nie zawarła Pani informacji, czy stosowane było leczenie i jak długo przyjmowała Pani doustną antykoncepcję.