Brak okresu po zmianie sposobu dożywiania

Mniej więcej 4 miesiące temu zmieniłam tryb odżywiania się ( jem 5 razy dziennie , co 3 h, unikam nabiału i węglowodanów ( tylko warzywa i owoce oraz ryż brązowy jem drob i ryby, orzechy. Schudłam w tym czasie ok 10 kg, najadam sie jednak pilnowałam aby jeść ok 900-1300 kcal dziennie. ( zależało mi na stracie wagi) lecz nie mam okresu już drugi miesiąc. To na pewno nie ciąża. Zastanawiam sie czy to może być spowodowane moją " dietą" ? Czy okres wróci? Dodam że ważę w normie 56 kg 168 wzrostu

Szanowna Pani,

Z powyższego opisu wynika, że stosuje Pani dietę o bardzo niskiej kaloryczności. Dodatkowo spożywanie wyłącznie wymienionych produktów mogło doprowadzić do znacznych niedoborów pokarmowych. W takim przypadku najlepiej będzie zastosować się do zasad racjonalnego odżywiania. Polecam wizytę u dietetyka, który kompleksowo przeanalizuje dotychczasowy sposób żywienia i zaproponuje odpowiedni program żywieniowy, ale także wizytę u ginekologa, który wykluczy inne przyczyny (nieżywieniowe), które mogły spowodować zanik miesiączki.

Pozdrawiam serdecznie,
Beata B.