Brak plamień i bólów w ciąży - czy jest powód do obaw?

W ubiegłym tygodniu (15.12) lekarz stwierdził ciążę w wieku 6t5d i zarodek wielkości 7,5 mm. Słyszałam także bicie serca. Tak powiedział lekarz, wydawało mi się, że to być może za wcześnie? Obecnie zbliża się 8 tydzień i nie pojawiły się żadne bóle ani plamienia. Mam 20 lat i to nasza pierwsza próba starań o dziecko. Naczytałam się dużo o poronieniach i nie wiem, czy należy się obawiać, że coś jest 'nie-tak'? Każdego dnia okropnie się martwię. Proszę o rozwianie moich wątpliwości.

Witam serdecznie!

Proszę się nie martwić, gdyż wszystko wydaje się być w porządku. Bicie serduszka można po raz pierwszy usłyszeć już w 6 tygodniu ciąży. Długość pęcherzyka też jest odpowiednia. Pani lekarz, na pewno porozmawiałby z Panią i umówił wizytę kontrolną, gdyby były jakieś wątpliwości co do prawidłowego rozwoju dziecka.

Objawy, które Pani przywołuje, typu bóle, plamienia, czy inne, mogą być objawami niepokojącymi, wymagającymi diagnostyki. To, że Pani nie ma tego typu dolegliwości nie powinno Panią niepokoić. Niektóre Panie nie mają żadnych objawów występujących w spisie dolegliwości charakterystycznych dla pierwszych tygodni ciąży znajdujących się na każdym forum.

Pozdrawiam