Brak reakcji na bodźce dźwiękowe u 3,5-miesięcznego dziecka

Czy 3,5 miesięczne niemowlę może nie reagować za każdym razem na dźwięki? Chodzi mi o to czy dziecko które się jakby zamyśla albo na coś zapatrzy i nie reaguje na dzwieki może być chore? Czy jest to normalny etap rozwoju? Cała"reszta" nie odbiega od normy. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Nawet dorosłym zdarza się czasem zamyślić i nie usłyszeć nawet głośnego dźwięku. Może to być w granicach normy, pod warunkiem, że jest rzadkie, a większość reakcji związana jest z bodźcem dźwiękowym. W razie czego warto powiedzieć to lekarzowi pediatrze podczas rutynowych kontroli, w razie czego skieruje na przesiewowe badanie słuchu.

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Koniecznie trzeba to zgłosić podczas wizyty u pediatry i być może rozważyć badanie słuchu.
Pozdrawiam AM