Brak wypróżniania się u 12-tygodniowego dziecka

Witam, moja 12 tygodniowa córka od ponad 14 dni nie zrobiła kupki, jak długo jeszcze może to potrwać? Dodam, że brzuszek ma miękki, nie ma gorączki, je z apetytem co dnie godziny (pierś), nie marudzi i wydaje się wszystko w porządku. Jedyne co serwuje nam mała to bardzo "aromatyczne" bączki i to bardzo często. Czy powinnam zastosować czopki skoro nie ma ewidentnych sygnałów na zaparcia? Z góry dziękuję za odpowiedz. Karolina

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W przypadku braku wypróżnienia przez tak długi okres czasu wskazana jest pilna wizyta u specjalisty pediatry. Lekarz po zbadaniu i ustaleniu przyczyny dolegliwości wdroży odpowiednie postępowanie.