Brakujące 2 tabletki w opakowaniu

Biorę już tabletki H...(jednofazowe) od paru lat. Miałam 1 dodatkowe opakowanie, z którego brałam tabletki na wypadek wymiotów czy biegunki. 2 razy z nich skorzystałam, więc brakuje w tym opakowaniu 2 tabletek. W tym miesiącu trochę spóźniłam się z pójściem do ginekologa i zaczełam brać tabletki z tego zapasowego opakowania, a po wizycie jakbym już kupiła tabletki to bym wzieła te 2 tabletki z nowego opakowania - i wtedy ono byłoby zapasowe. Jednak ginekolog przepisał mi nowe tabletki M... (też jednofazowe) i nie wiem teraz czy mogę je tak spokojnie łączyć. Może zacząć brać nowe tabletki bez przerwy, jak mi się te stare z 2 brakującymi skończą. Czy będzie wtedy zachowana antykoncepcja? I czy po skończeniu nowego opakowania tabletek M... będzie zachowana antykoncepcja, czy dalej będzie brakować tych 2 tab do pełnej antykoncepcji?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.
Proponuję dokończyć opakowanie oraz rozpocząć nowe bezpośrednio po aktualnym (tj. bez robienia przerwy). W ten sposób działanie antykoncepcyjne powinno być zachowane przez cały czas.