Brązowe plamienia i delikatny ból brzucha pod koniec 5. opakowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Kończę brać 5 opakowanie tabletek Daylette. Pojawiło się lekkie brązowe plamienie i lekki ból brzucha, taki jak przed okresem. Wcześniej plamienie pojawiło się tylko przez kilka dni przy pierwszym opakowaniu. Czy powinnam zgłosić się do lekarza? W ulotce napisano, że przez pierwszych kilka miesięcy może coś takiego się zdarzyć.

Aleksander Ropielewski

Najpewniej wynika to ze stosowania leku i nie ma powodu do niepokoju, jednak jeżeli poczuje się Pani spokojniej prosze zgłosić się do ginekologa.