Brązowe plamienia na tydzień przed terminem krwawienia podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Od ok. 10 lat przyjmuje tabletki anty..., aktualnie są to tabletki Qlaira, które przyjmuję od ok. 3 lat. Biorąc te tabletki okres pojawiał się zawsze po zażyciu drugiej brązowej tabletki. Za tydzień powinnam dostać okres, jednak w dniu dzisiejszym zauważyam brązowe plamienie. Nigdy wcześniej tak nie miałam. Czy może to być oznaka ciąży czy może jakiejś choroby?

Aleksander Ropielewski

Jeżeli przyjmuje Pani tabletki regularnie ciąża jest niezwykle mało prawdopodobna, a do tego plamienie nie upoważnia do jej rozpoznania. Njestety bez przeprowadzenia badania ginekologicznego nie sposób ocenić przyczyny plamień (infekcja, nadżerka lub zmiany hormonalne lub inne).