Czy pojawienie się brązowych plamień jest oznaką ciąży?

Jestem po okresie już 11 dni, ale zażywałam tabletki antykoncepcyjne. Brałam je dwa dni ale przerwałam, bo brałam antybiotyki i bałam się, że będą miały wpływ na tabletki. Nie kochałam się od 2 miesięcy. Miesiączka występowała regularnie, a w tym miesiącu po miesiączce pojawiły się u mnie brązowe plamienia. Czy mogę być w ciąży?

Witaminy w ciąży

Witam serdecznie,

Plamienia w połowie cyklu mogą być związane z owulacją. Trwają one zazwyczaj 1-2 dni. Nie jest to powód do niepokoju.
Jeżeli współżyła Pani 2 miesiące temu to raczej mało prawdopodobne aby to było związane z ciążą. Do tej pory powinny już się były pojawić inne objawy ciąży.
Również bardzo mało prawdopodobne aby plamienia miały zawiązek z przyjęciem tabletek antykoncepcyjnych ponieważ przyjmowała je Pani bardzo krótko.
Gdyby w kolejnym cyklu pojawiły się plamienia wskazane będzie konsultacja ginekologiczna.

Pozdrawiam