Czy brązowe plamienia są oznaką zajścia w ciążę?

Mam na imię Monika, mam 17 lat, mam pewien problem. Jestem 11 dni po miesiączce. Nie współżyłam od 2 miesięcy, a wystąpiły u mnie brązowe plamienia. Do tej pory moja miesiączka była regularna, normalna, i trwała tyle samo co zawsze. Brałam przez dwa dni tabletki antykoncepcyjne, ale odstawiłam je ponieważ byłam chora i bałam się, że antybiotyki będą miały na tabletki pewien wpływ. Czy jestem w ciąży?

Witam serdecznie,

Plamienia w połowie cyklu mogą być związane z owulacją. Trwają one zazwyczaj 1-2 dni. Nie jest to powód do niepokoju.
Jeżeli współżyła Pani 2 miesiące temu to raczej mało prawdopodobne aby to było związane z ciążą. Do tej pory powinny już się były pojawić inne objawy ciąży.
Również bardzo mało prawdopodobne aby plamienia miały zawiązek z przyjęciem tabletek antykoncepcyjnych ponieważ przyjmowała je Pani bardzo krótko.
Gdyby w kolejnym cyklu pojawiły się plamienia wskazane będzie konsultacja ginekologiczna.

Pozdrawiam