Brązowe, swędzące plamy na brzuchu

Od kilku miesiecy mam po bocznych stronach brzucha brazowe plamy, ktore mnie swedza. Swedzenie czasami jest wieksze, czasami mniejsze. Nakladam krem Omida Cardiospermum -n. Nie wiem dlaczego mam te plamy. Bylam u lekarza, ktory stwierdzil polpasiec ? Prosze o porade.

Witam! Półpasiec zazwyczaj wiążę się z dość dużą bolesnością i towarzyszy zaburzeniom odporności. Zmiany które Pani opisuje mogą być końcowym stadium jego przebiegu. Poza tym tego typu plamy mogą pojawić się w infekcji grzybiczej i zaburzeniach hormonalnych. Proszę zgłosić się do dermatologa, który oceni zmiany w bezpośrednim badaniu.