Brązowe plamy na twarzy

chciałam zapytac o powstale brazowe plamy na twarzy. nadmienie ze nie jestem w ciazy nie biore zadnych tabletek antykoncepcyjnych badanie tzw proby watrobowe sa ok,jedyny problem to tylko to ze czesto milalam stan zapalny jajnikow. Dodam ze mam 39 lat. kolejna rzecz to notoryczne wzdecia brzucha. Edyta

Opisywane przez Panią zmiany mogą odpowiadać ostudzie (melasmie). Podstawą leczenia przebarwień jest unikanie ekspozycji na promieniowanie UV (krem z filtrem spf+50) oraz stosowanie specjalnych preparatów depigmentacyjnych. Proszę o konsultacje z dermatologiem.