Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 9 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Brązowe upławy od roku - co może być ich przyczyną?

Mam 22 lata. Pomimo wcześniejszego stosowania tabletek antykoncepcyjnych miesiączki nadal są nieregularne. Przez 3 miesiące nie miałam miesiączki, występowały natomiast upławy w postaci brązowego śluzu, czasem czarnego koloru. Po konsultacji z ginekologiem robiłam badania hormonalne TSH, gdzie ginekolog stwierdziła niewielkie podwyższenie (nie pamiętam, którego hormonu - o kilka dziesiątych). Zaczęłam stosować tabletki antykoncepcyjne bez żadnej przerwy wg zaleceń ginekologa. Miesiączki nie było przez następne 3 miesiące, ale upławy nie ustawały, nie odnotowałam, w jakich dniach były bardziej/mniej nasilone. Występowały przez cały czas. Sytuacja ta trwała pół roku. Dodam, że robiłam cytologię i wszystko było w porządku. Po zaprzestaniu stosowania tabletek pojawiła się miesiączka (19 sierpnia). Umówiłam się na USG ginekologiczne na początek września, natomiast okazało się, że p. ginekolog jest na zwolnieniu, więc do niego nie doszło. Miesiączki tak regularne (dokładnie pojawiały się 19. dnia każdego miesiąca) utrzymywały się przez sierpień, wrzesień i październik. Plamienia już nie występowały w tym czasie. W listopadzie rozpoczęła się już 26. W grudniu nie było. W styczniu rozpoczęła się 3, od 19 miałam plamienia aż do następnej miesiączki (26-30.01) i nadal mam plamienia. Sytuacja jest bardzo męcząca, trwa już prawie rok. Dodam, że na początku roku zeszłego miałam robione badania ogólne i stwierdzono anemię z niedoboru żelaza, co tłumaczyłoby zanik miesiączki. W poniedziałek idę do ginekologa, umówię się ponownie na USG ginekologiczne, nie wiem tylko, czy jest szansa, bo nadal mam upławy. Wiem, że wizyta u ginekologa jest niezbędna, natomiast zależy mi na dodatkowej opinii, nie wiem, co może być przyczyną takiego stanu. Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Naturalne metody unikania ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie,
plamienia śródcykliczne mogą być spowodowane m.in. torbielami jajników. Dlatego ważne jest wykonanie USG narządu rodnego. Pozwoli ono na zobrazowanie narządu rodnego i wykluczenie w nim nieprawidłowości, które mogą być przyczyną plamień.
Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy