Brązowe upławy od tygodnia po zastosowaniu antykoncepcji hormonalnej

Witam mam 20 lat ostatnio bylam zmuszona zazyc tabletke awaryjna po 2 tygodniach planowo dostalam miesiaczke wiec zaczemam stosowac antykoncepcje chormonalna miesiaczka ustapila po ok 5 dniach ale dostalam brazowych uplawow ktore mam juz ponad tydzien i nie ustepuja co to oznacza? Boje sie ze tabletka awaryjna nie zadzialala i teraz nie wiem co mam zrobic prosze o rade

Lek. Marta Gryszkiewicz

Po zażyciu dodatkowej antykoncepcji mogą występować krwawienia śródcykliczne. Dla pewności jednak należy wykonać test ciążowy. Jeśli upławy zamienią się w nieustępujące przez kila dni krwawienie należy niezwłocznie zgłosić się do ginekologa. Tymczasem nie ma powodów do niepokoju.