Co może być przyczyną wystąpienia upławów zamiast miesiączki?

Ostatnie 3 cykle menstruacyjne miewalam w odstepach okolo 45 dni, zazwyczaj bywalo 35 dni. Przez ostatnie 2 lata przed kazda miesiaczka 2 dni miewalam brazowe uplawy(lekarz ginekolog zapewnial ze tak moze byc) teraz po okolo 45 dniach wypadalaby mi kolejna miesiaczka a niestety jej nie dostalam tylko przez 5 dni mam same brazowe upławy. Przed tym mialam objawy zblizajacej sie miesiaczki jak obrzekniete i bolace piersi. A miesiaczki nie ma tylko te uplawy, co to moze oznaczac? Zaznaczam, ze nie jestem w ciazy. U ginekologa bylam 2 miesiace temu i badanie ginekologiczne oraz usg nie wykazalo nieprawidlowosci, cytologia takze ok. Co w takim razie moze to oznaczac?ostatnio mialam sporo stresu, czy to moze byc przyczyna? Czy po tych 5 dniach brazowych uplawow moze pojawic sie miesiaczka?

Lek. Michał Lenard

Stres jak najbardziej może powodować zaburzenia miesiączkowania np. opóźnienie krwawienia, lub w ogóle wypadnięcie jednej miesiączki. Jednorazowo może się tak zdarzyć, jeśli przy okazji następnej miesiączki wystąpią nieprawidłowości, należy zgłosić się do ginekologa. Pozdrawiam!