Candida parapsilosis w kale u 17-miesięcznego dziecka

Witam, u córki 17msc wykryto w kale candida parapsilosis +. Córka rozwija się dobrze, jedyne co nie pokoi to niespokojny sen i nocne pobudki, brzydki zapach z ust, wysypki a raczej suche placki na ciele. Jakie leczenie zastosować? Lekarz przepisał póki co Flumycon 6,5 ml raz dziennie. Czy to groźne dla zdrowia i rozwoju? Czy to prawda, że candida powoduje autyzm? Bardzo się martwię i proszę o poradę.

Autyzm jest całościowym zaburzeniem rozwojowym, o nie do końca wyjaśnionej etiologii. Uwarunkowania genetyczne są jednym z wyznaczników. Poważne infekcje w wieku niemowlęcym (córeczka ma już 17 miesięcy, więc jest co nieco starsza) także mogą mieć wpływ, jednak nie jest on bezpośredni. Zalecałabym spokój i obserwację maluszka- czy do tej pory rozwijała się w miarę typowo? Osiągała umiejętności charakterystyczne dla wieku? Jest uspołeczniona i chętnie wchodzi w kontakt? Rozwija się jej komunikacja werbalna? itp. Jeśli nie widzi Pani odstępstw znaczących od normy, proszę tylko obserwować dalszy rozwój i zachowanie córeczki i reagować, gdy zauważy Pani jakąś znaczącą zmianę czy cofnięcie w rozwoju.