Carcinoma invasivum NST mammaae

Proszę o interpretację wyników:Carcinoma invasivum NST(G3) mammaae. Micrometastasis carcinomatis in lymphonodulo 1/1.Mikroskopowo utkanie nisko dojrzałego raka inwazyjnego.Martwica ok 30% masy guza. Zatory z komórek raka w naczyniach limfatycznych na obrzeżach guza.Podtorebkowy mikroprzerzut raka (śr.1,5mm) znaleziono w węźle wartowniczym. pT3N1mi(?).Po wycięciu węzłów pachowych:lymphadenitis chronica 0/12. Wynik wspólny z poprzednim badaniem:metastasis carcinomatis in lymphonodulo axillae 1/13.

Witam serdecznie. Rak inwazyjny piersi. G3 to oznaczenie w klasyfikacji złośliwości nowotworu w badaniu hist-pat i oznacza raka mającego tendencję do szybkiego wzrostu i przerzutów. Stopień trzeci w trójstopniowej skali. Aby mówić o dalszym leczeniu konieczne jest określenie ekspresji receptorów progesteronowych i estrogenowych oraz HER-2.