cd poronienie

Obyło się bez łyżeczkowania, ale lekarz przez to, że krwawię 3 tyg. przepisał lek. Bhcg 2.16.
Jakie badania wykonać po 1 poronieniu (6 tydz) żeby uniknąć kolejnego. Mam już hiv, toksoplazmoza, różyczka, cytomegalia, przeciw kardiolipinie, chlamydia, mycoplasma ureoplazma, listeria, hcv. Wszystko ok, miałam tylko ureaplasma wątpliwy niskie miano <10^4 a po przeleczeniu ujemne.

Zaznaczę, że mam hpv 52 a mąż 52 66, ale on nie ma zmian, a ja jestem po usunięciu malutkiej zmiany z szyjki i krioterapii 2 lata temu niewielkich zmian na wargach sromowych.
Od roku nie mamy zmian i ginekolog w ogóle nie kazał się hpv przejmować. To bardzo dobry ginekolog. Jakie badania wykonać nawet prywatnie, żeby się nie bać kolejnej ciąży? Mam niewiele przekroczone ft3 4.78 norma 1.5 - 4.1

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Cieszę się, że w końcu łyżeczkowanie nie było konieczne. Po pierwszym poronieniu zwykle nie wykonujemy badań mających na celu ustalenie jego przyczyny. Najczęściej przyczyną tą jest bowiem defekt genetyczny u zarodka, powstały zupełnie przypadkowo i nie zwiększający ryzyka ponownego niepowodzenia. W takim przypadku nie ma także sposobu, by zapobiec powtórnemu niepowodzeniu.
Dla spokoju, może Pani jednak poprosić swojego lekarza o skierowanie na badania hormonalne: stężenie hormonów we krwi, takich jak progesteron, TSH. Badania w kierunku zakażeń już Pani wykonała. Myślę, że póki co zbyteczne jest wykonywanie inwazyjnej diagnostyki, jak np. histeroskopia, służąca wykrywaniu wad anatomicznych macicy.
Proponuję poprzestać na badaniach hormonalnych i z optymistycznym nastawieniem rozpocząć starania (nie wcześniej jednak, niż po 2-3 prawidłowych cyklach miesięcznych).
Pozdrawiam serdecznie!