Cechy ADHD i Zespół Aspergera u 7-latka

mam pytanie jestem mama 7 letniego chłopca jestesmy w trakcie diagnozy tzn wykazuje cechy ADHD i Aspargerowskie i czy moze miec wpływ na jego organizm to ze w 2 lata temu miał wykrytego gonkowca w nosie który aktakował gardło czy moze miec wpływ na jego nadpobudliwosc

ADHD i ZA są ogólnorozwojowymi zaburzeniami istniejącymi od bardzo wczesnego dzieciństwa. I choć ich geneza nie jest w pełni wyjaśniona, ma w niej jednak udział genetyka. Dlatego przebycie zakażenia gronkowcem raczej nie jest wystarczającym warunkiem do pojawienia się tego typu zaburzeń. Chociaż poważne infekcje bierze się niekiedy pod uwagę jako jeden z czynników zmieniających skłonność do wystąpienia spektrum zaburzeń aspergerowskich.