Cechy odcinkowej przebudowy zwyrodnieniowej trzonów kręgów l3-s1

na poziomie l5/s1 w małym stopniu uwypuklony tylny zarys pierścienia włóknistego krążka m-k,który razem z zaostrzeniami tylnobocznych krawędzi trzonów w małym stopniu spłyca zachyłki boczne kanału kręgowego i otwory m-k,bez wpływu na worek oponowy poza tymi krążkami m-k bez istotnych wypuklin trzony kręgowe o zachowanej wysokości z zaostrzeniami m-k krawędziach cechy odcinkowej przebudowy zwyrodnieniowej trzonów kręgów l3-s1 stożek rdzenia nieuciśnięty,bez uchwytnych zmian w wykonanym badaniu MR

Witam serdecznie,

Wynik badania może świadczyć np. o początku choroby krążka międzykręgowego czyli dyskopatii. Proszę udać się do lekarza zlecającego badanie, który na podstawie badania fizykalnego, objawów oraz wyników badań dodatkowych, postawi rozpoznanie i ustali dalsze postępowanie.

Pozdrawiam.