Jak interpretować wynik badania RM głowy u osoby odczuwającej ból?

Bardzo prosze o wskazowki, co mam dalej robic. Od lat boli mnie kregoslop i wlasnie zrobilam RM. Oto opis 1. Pogłębienie lordozy lędźwiowej. Poziome ustawienie kości krzyżowej. Wysokość i IS trzonów kręgów lędźwiowych w normie. Krążki m-k od L3-4 do L5-S1 z dehydratacją, z pęknięciem pierścieni włóknistych. Krążek m-k L5-S1 o nieco obniżonej wysokości, z szerokopodstawną protruzją tylną, która wnika dokanałowo na około 3 mm, wspólnie ze zmianami zwyrodnieniowymi krawędzi trzonów kręgów i stawów m-k oraz pogrubiałymi więzadłami żółtymi nieznacznie zwęża zachyłki boczne (bez cech uciśnięcia struktur nerwowych) oraz spłyca otwory m-k, w większym stopniu prawy, gdzie widoczne przyleganie materiału protruzji do struktur nerwowych. Wymiar strzałkowy kanału kręgowego na tym poziomie wynosi około 11 mm. Drobne torbiele okołonerwowe obustronnie na poziomie segmentu S1. Krążek m-k L4-5 z szerokopodstawną protruzją tylną, która wnika dokanałowo na około 3 mm. Krążek m-k L3-4 z szerokopodstawną protruzją tylno-lewoboczną, która wnika dokanałowo na około 3 mm. Na poziomach L3-4 i L4-5 materiał protruzji wspólnie ze zmianami zwyrodnieniowymi krawędzi trzonów kręgów i stawów m-k oraz pogrubiałymi więzadłami żółtymi zwęża zachyłki boczne oraz spłyca otwory m-k, bez ewidentnych cech uciśnięcia struktur nerwowych. Wymiar strzałkowy kanału kręgowego na obu opisywanych poziomach wynosi minimum 15 mm. Pozostałe krążki m-k odcinka L bez cech protruzji do światła kanału kręgowego. Stożek końcowy rdzenia o prawidłowej IS, na poziomie L1. Wnioski: Trzypoziomowa dyskopatia od L3-4 do L5-S1. OPIS 2 Ch.zwyrodnieniowa stawów biodrowych. OPIS BADANIA: Głowy kości udowych ustawione prawidłowo w panewkach stawowych. Szpary stawowe symetryczne, prawidłowej szerokości. Obustronnie niewielka ilość płynu wewnątrzstawowo, więcej w prawym stawie, co może wynikać ze zmian przeciążeniowych. Nieco nierówne obrysy panewek stawowych i cechy ich podchrzęstnej sklerotyzacji. W zakresie panewek stawów biodrowych niewielkie strefy przeciążeniowego obrzęku szpiku. Chrząstka stawowa z dyskretnymi zmianami degeneracyjnymi. Obrąbek stawowy bez ewidentnych cech uszkodzenia. IS z zakresu struktur mięśniowych w wykonanym badaniu w normie

Konieczna pełna konsultacja neurologiczna! Opisane zmiany wielopoziomowe zwyrodnieniowe, dyskopatia L3-4-5-S1;
Opis MRI do interpretacji klinicznej Ważny stan pacjenta , ogólna forma, waga, tryb życia, inne schorzenia...
OPIS MRI:" 1. Pogłębienie lordozy lędźwiowej. Poziome ustawienie kości krzyżowej. Wysokość i IS trzonów kręgów lędźwiowych w normie. Krążki m-k od L3-4 do L5-S1 z dehydratacją, z pęknięciem pierścieni włóknistych. Krążek m-k L5-S1 o nieco obniżonej wysokości, z szerokopodstawną protruzją tylną, która wnika dokanałowo na około 3 mm, wspólnie ze zmianami zwyrodnieniowymi krawędzi trzonów kręgów i stawów m-k oraz pogrubiałymi więzadłami żółtymi nieznacznie zwęża zachyłki boczne (bez cech uciśnięcia struktur nerwowych) oraz spłyca otwory m-k, w większym stopniu prawy, gdzie widoczne przyleganie materiału protruzji do struktur nerwowych. Wymiar strzałkowy kanału kręgowego na tym poziomie wynosi około 11 mm. Drobne torbiele okołonerwowe obustronnie na poziomie segmentu S1. Krążek m-k L4-5 z szerokopodstawną protruzją tylną, która wnika dokanałowo na około 3 mm. Krążek m-k L3-4 z szerokopodstawną protruzją tylno-lewoboczną, która wnika dokanałowo na około 3 mm. Na poziomach L3-4 i L4-5 materiał protruzji wspólnie ze zmianami zwyrodnieniowymi krawędzi trzonów kręgów i stawów m-k oraz pogrubiałymi więzadłami żółtymi zwęża zachyłki boczne oraz spłyca otwory m-k, bez ewidentnych cech uciśnięcia struktur nerwowych. Wymiar strzałkowy kanału kręgowego na obu opisywanych poziomach wynosi minimum 15 mm. Pozostałe krążki m-k odcinka L bez cech protruzji do światła kanału kręgowego. Stożek końcowy rdzenia o prawidłowej IS, na poziomie L1. Wnioski: Trzypoziomowa dyskopatia od L3-4 do L5-S1. OPIS 2 Ch.zwyrodnieniowa stawów biodrowych. OPIS BADANIA: Głowy kości udowych ustawione prawidłowo w panewkach stawowych. Szpary stawowe symetryczne, prawidłowej szerokości. Obustronnie niewielka ilość płynu wewnątrzstawowo, więcej w prawym stawie, co może wynikać ze zmian przeciążeniowych. Nieco nierówne obrysy panewek stawowych i cechy ich podchrzęstnej sklerotyzacji. W zakresie panewek stawów biodrowych niewielkie strefy przeciążeniowego obrzęku szpiku. Chrząstka stawowa z dyskretnymi zmianami degeneracyjnymi. Obrąbek stawowy bez ewidentnych cech uszkodzenia. IS z zakresu struktur mięśniowych w wykonanym badaniu w normie"
Pozdrawiam i zapraszam na konsultację, z dokumentacją