Cechy wczesnych zmian degeneracyjnych przyczyniających się do zwężenia kanałów korzeniowych

Opis RM kręgosłupa lędżwiowo-krzyżowego Rozp.się dehydratacja jąder miażdzystych.Obie tarcze wysunęły się też grzbietowo i płytko modeluja przednią ścianę worka oponowego.Krążek L4/5 przewęża oba kanały korzeniowe,a L5-S1 lewy.Stawy mk L4 do S1 wykazują cechy wczesnych zmian degeneracyjnych.Także one przyczyniają się do zwężenia kanałów korzeniowych.W pozycji badania najciaśniejsze są prawy kanał korzeniowy L4/5 i lewy L5-S1.Sygnał końcowy odc.rdzenia i układ nerwów rdzeniowych są prawidłowe.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Wszystkie opisane w wyniku nieprawidłowości są wynikiem choroby zwyrodnieniowej. Szczegółowej interpretacji powinien dokonać lekarz, który zlecił wykonanie dania. Konieczne jest bowiem zestawienie wyniku ze stanem klinicznym pacjenta.