Celowe zwiększonie ilość tabletek antykoncepcyjnych

Witam.Pytanie o skuteczność celowo zwiększonej dawki tabletek antykoncepcyjnych.Stosuję Microgynon 21.W drugim tygodniu stosowania tabletek zaczęłam stosować podwójną dawkę przez 5-6 dni z dodatkowego opakowania. Ostatni tydzień tabletki brałam normalnie.Wczoraj wzięłam ostatnia tabletkę, a dziś kochaliśmy się z partnerem bez dodatkowego zabezpieczenia.Czy powinnam robić przerwę7-dniową?Doczytałam się gdzieś,że podwójna dawka hormonu może zmniejszyć skuteczność antykoncepcji.Proszę o odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

nie sądzę, żeby było takie działanie. proponuję udac się do lekarza ginekologa.