Cenkie naczynia krwionośne w oczach, co powoduje niedotlenienie oczu i pogorszenie wzroku

Mój okulista stwierdził u mnie rzadką przypadłość: za cienkie naczynia krwionośne w oczach co powoduje niedotlenienie oczu i pogorszenie wzroku. W związku z tym mam restrykcyjnie przestrzegać, aby nie przekraczać normy cholesterolu. Nawet najmniejsze podwyższenie cholesterolu powoduje pogorszenie wzroku. Chciałam zapytać jak w związku z tym potencjalna ciąża wpłynęłabym na mój wzrok? Czytałam, że w czasie ciąży cholesterol wzrasta o od 20% do nawet 50% (ciąża zaawansowana).

Aleksander Ropielewski

Nie sposób przewidzi eć tego jednoznacznie, jednak jest duża szansa, że ciąża w Pani wypadku będzie zagrożeniem dla wzroku.