Obkurczanie naczyń krwionośnych w obrębie oczu

Czy można lekami obkurczyć poszerzone naczynia krwionośne w oczach ? Czy może laserowo można temu zaradzić ? Brałam steryd przez 2 tyg. na powieki Dexamytrex i przez 1 mc krople Diclobac - nie przyniosły poprawy. Jak wstaje mam wypoczęte oczy, ale po ok. pół godziny naczynia się poszerzają. Miałam zdiagnozowany lekki zespół suchego oka i zapalenie brzegów powiek. Obecnie stosuje krople nawilżające, które nie rozwiązują mojego problemu estetycznego. Bardzo proszę o odpowiedź.

Aleksander Ropielewski

Należy wykluczyć przyczynę chorobową lub reakcję zapalna jako przyczynę poszerzenia naczynek. Jeżeli taki problem występuje w pierwszej kolejności należy go rozwiązać i problem estetyczny zniknie. Można spróbować preparatów cyklonaminy.