Chcę zrzucić 5 kg w 2 miesiące - jak to zrobić?

Witam:) Mam 16 lat i ważę 62 kg przy wzroście 174 cm. Chciałabym schudnąć w przeciągu 2 miesięcy najwięcej 2 kilogramy. Wiem, że moje BMI jest w miarę dobre, aczkolwiek moja waga dość przeszkadza mi i nie potrafię siebie zaakceptować. Mam dość duże uda i pośladki oraz nieco przeszkadzający mi brzuch. Moja aktywność fizyczna jest dosyć niska, bo ciągle nie mam czasu na nic. Czasem staram się biegać, ale to bardzo rzadko i jest to może bieg 2 km truchtem, ale podkreślam, że to bardzo rzadko.

Nie choruję na choroby przewlekłe i mój dzienny jadłospis wygląda tak, iż na śniadanie jem płatki kukurydziane, potem obiad w szkole, a potem w domu kanapki, czasem obiad. Zdarza mi się jeść potrawy mięsne, takie jak kotlety, pulpety itp. Chciałabym zapytać, co mogłabym jeść, aby moja dieta się sprawdziła, i dlatego proszę o radę, co jeść, a czego nie - czy np. lepiej jedzone na obiad ziemniaki zamienić na ryż bądź kaszę? Przyznam, że jest to moja pierwsza dieta, więc dlatego chciałabym uzyskać jak najlepsze rady. Z góry dziękuję i pozdrawiam :)

16 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała jest prawidłowa i nie musisz się odchudzać. Jeśli źle się czujesz ze swoją masą ciała i chcesz zrzucić kilka kg, powinnaś zacząć od ćwiczeń fizycznych oraz zapoznania się ze zdrowymi nawykami zdrowotnymi. Na początek zapoznaj się z zasadami zdrowego odżywiania, które znajdziesz w artykule http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Powinnaś unikać:
- słodyczy, cukierków,
- wody smakowej, napojów gazowanych, napojów słodzonych, nektarów,
- serków topionych i typu fromage, które mają bardzo dużo tłuszczu,
- jogurtów owocowych,
- bułek i pieczywa pszennego białego (zastąp go pieczywem pełnoziarnistym lub graham),
- produktów smażonych i w panierce.

Dodatkowo:
- Każdego dnia powinniśmy jeść 4-5 posiłków co 2-3 godziny - 3 duże i 2 małe posiłki (nie więcej).
- Nie powinniśmy najadać się, ale wstawać od stołu z lekkim niedosytem, a posiłki spożywać powoli. Dzięki temu sygnał o sytości szybciej dotrze do mózgu, a Ty zjesz mniej.
- Najlepiej, aby posiłki były urozmaicone, dzięki temu nie znudzą się, a organizm będzie otrzymywał wszystkie niezbędne składniki.

Równie ważna jest aktywność fizyczna.

Pozdrawiam