Chęć jedzenia z jednej piersi przez niemowlę

Witam. Lekarz kazala mi karmic najpierw z jednej i zaraz z drugiej piersi, ale moja corka chce jesc tylko z jednej, to wtedy druga sciagnac laktatorem? Dodam, ze co 1h -1,5h chce jesc, czy to normalne?

Lek. Tomasz Budlewski

Zależy od przybierania dziecka. Sądzę, że dobrym pomysłem jest ściąganie i podawanie pokarmu z drugiej piersi, a także dalsze próby przykładania dziecka do drugiej piersi. Proponuję udać się z dzieckiem do lekarza pediatry w celu sprawdzenia przybierania na masie ciała.