Chęć przyspieszenia wystąpienia krwawienia z odstawienia a zachowanie ochrony

Witam, Chciałabym przyspieszyć wystąpienie krwawienia z odstawienia.Zażywam tabletki Angiletta i chciałabym wiedzieć czy jeżeli odstawie tabletki w dniu 18 zamiast 21 i nowe opakowanie zacznę po 7 dniowej przerwie, ochrona przed ciążą będzie zachowana?

Lek. Tomasz Budlewski

Jednorazowo można tak zrobić ale ogólnie nie zaleca się takie postępowania. Co do ochrony przed ciążą to powinno być zachowane tak jak normalnie. Ale proszę pamiętać iż nie ma w 100% skutecznych metod antykoncepcji.

Lek. Tomasz Budlewski

Lepszym rozwiązaniem byłoby nie robienie przerwy tylko od razu rozpoczęcie następnego opakowania tabletek. Po kolejnym opakowaniu zrobić przerwę. W ten sposób nie wystąpi krwawienie, a ochrona będzie tak jak zwykle. Można też tak zrobić jednorazowo i następnie udać się do ginekologa.