Chirurgiczne usunięcie lewej dolnej szóstki

Witam serdecznie. Wczoraj miałam przeprowadzone chirurgiczne usunięcie lewej dolnej szóstki. Zabieg trwał ok 45 min, łatwo nie było, trochę z panem doktorem namęczyliśmy, dostałam też drugą dawkę znieczulenia. Dzisiaj czuję się dobrze, można powiedzieć, że nic mnie nie boli. Jednak od wczorajszego zabiegu mam zatkane lewe ucho, które czasami na parę sekund uda mi się odetkać. Czy jest to wina opuchlizny i czy w momencie, gdy ona zejdzie pełne słyszenie powróci?

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

jest to rzadki objaw ale tak się zdarza, proszę uzbroić się w cierpliwość - czasami nawet do 2 tygodni utrzymują się objawy związane z zabiegiem
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Tak. Mimo, że "zatkane" ucho na pewno po części utrudnia Pani normalne funkcjonowanie, proszę spokojnie poczekać aż objaw przeminie. Może to potrwać jakiś czas, jednak stopniowo dolegliwość będzie ustępować.
W razie wątpliwości zawsze może Pani udać się do lekarza wykonującego zabieg w celu konsultacji.