Usunięcie siódemki a szczękościsk

Witam w poniedziałek miałam usuniętą 7 która odsłoniła 8 ze stanem zapalnym i od środy zaczęłam pięknie puchnąć antybiotyk dalacin c po 1 dniu organizm zaczął mi zwracać.Zmieniono na AMOKSIKLAW.Troche lepiej lecz dalej puchnę i promieniujący ból do żuchwy.Nie mam już sił.Mam szczękościsk i lekarz powiedział że jak zejdzie trochę to usuniemy tą 8.Moje pytanie Jak długo mogę chodzić z takim stanem zapalnym? Czy mimo szczękościsku nie lepiej byłoby usunąć zęba? Proszę o fachową porade Dziekuje

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

ekstrakcja przy szczękościsku odbywa się z dostępu przez cięcie zewnątrzustne a myslę że tego by Pani nie chciała
antybiotyk działa po1-2 dobach od rozpoczęcia zażywania - jednak w przypadku silnego stanu zapalnego niewiele antybiotyku dociera w problematyczne miejsce - więc proszę się uzbroić w cierpliwość - czasem to nawet 10-14 dni
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Przy dużym stanie zapalnym, szczególnie w okolicy zębów tylnych, dolegliwości, które Pani opisuje często pojawiają się po zabiegu usunięcia zęba. Proszę zażywać antybiotyk i stosować się do pozostałych zaleceń lekarza prowadzącego. Jeśli mimo takiego postępowania nie będzie Pani pewna co do zmniejszania się dolegliwości, powinna Pani udać się do lekarza wykonującego zabieg na kontrolę.