Chirurgiczne usunięcie zatrzymanej ósemki a planowanie ciąży

Witam serdecznie, W najbliższym czasie planujemy z mężem rozpoczęcie starań o dziecko. Cykle mam regularne dlatego wiem mniej więcej kiedy będę miała dni płodne.Mój problem polega na tym, że 13 kwietnia będę miała chirurgiczne usunięcie zatrzymanej ósemki a dni płodne przypadają mi na ok 4-8 kwietnia. Czy w razie ewentualnego zapłodnienia taki zabieg może być niebezpieczny w tak wczesnej ciąży? (kilka dni po zapłodnieniu). Na test ciążowy będzie zbyt wcześnie. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Gdyby coś miało uszkadzający wpływ na potencjalnie zapłodnioną komórkę jajową, to organizm sam dba o to, żeby usunąć takie zagrożenie. Dojdzie prawdopodobnie do wydalenia takiej komórki i będzie miała Pani większe krwawienie lub nawet nie będzie zwiększone. O tym że była Pani w ciąży mogłaby się Pani dowiedzieć jedynie przez badanie krwi.