Chlamydioza w wyniku wymazu z gardła i stosowanie leku Summamed

Witam serdecznie, po zrobieniu wymazu z gardła wyszła mi chlamydia. Dostałam trzy opakowania leku summamed, chciałam się jednak dopytać, czy nie jest to zbyt krótki okres leczenia ,gdyż większość osób twierdzi, że leczenie trwa minimum pół roku i drugie pytanie jaki jest czas wydalania ostatniej dawki leku z organizmu pozdrawiam i dziękuję

Witam. 3-dniowy okres terapii Summamedem jest w tym przypadku jak najbardziej wystarczający. Dłuższą terapię stosuje się w przypadku innych antybiotyków. Lek całkowicie wydala się z organizmu w ciągu kilku dni.